تشکیل تیم، چالش و مانع مهم پاریس موزیکهای اینترنتی
۲ام خرداد ۱۳۹۷ موسیقی

تیم پاریس موزیک اینترنتی

یافتن هم بنیانگذار چالش مهم پاریس موزیکهای اینترنتی

یک توسعه دهنده حرفه‌ای وب می‌گفت: تا یکی دو سال تقریبا هر هفته از طریق یکی از پاریس موزیکها اینترنتی نوپا (استارت‌آپ‌‌ها) دعوت به همکاری می‌شدم مشروط بر این که به جای دستمزد، سهام یا بخشی از سودی که قرار است در آینده حاصل شود را دریافت کنم. با توجه به جواب‌های منفی که به چنین پیشنهاداتی دادم و خواهم داد این شکل از دعوت به کار حداقل در مورد من – در حال منسوخ شدن هست! او ادامه داد: صرف داشتن یک ایده که گاهی از شدت خامی به «توهم» شبیه است دلیل قانع کننده‌ای نیست که روزانه دَه دوازده ساعت برای پروژه‌ای با آینده‌ای نامعلوم، پای کامپیوتر بنشینم.

رویدادهای زیادی در کشور با ماهیت کارآفرینی اینترنتی برگزار می‌شود و خواهد شد، که در اکثر آنها کارآفرینان موفق به عنوان سخنران یا مهمان، دعوت به گفتگو می‌شوند. معمولا در آغاز، پایان و حتا میانه رویداد زمانی برای ارتباط و آشنایی افراد اختصاص می‌یابد و از شرکت‌کننددگان می‌خواهند که نام و زمینه فعالیت خودشان را به سینه بچسبانند تا بهتر دیده شوند. این زمان را یکی از مهمترین فرصت‌های یافتن هم‌تیمی اعلام می‌کنند و گاهی هم تابلویی برای دعوت یا درخواست هم‌بنیانگذار در کناری نصب می‌شود. عجیب‌ترین جای قضیه اینجاست که در همین رویدادها حتا یک کارآفرین و بینانگذار موفق تا کنون اعلام نکرده که هم تیمی یا هم‌بنیانگذار خود را در رویدد یا چنین محلی یافته باشد!

محتوای آموزشی در مورد تیم و کار تیمی دقیقا شبیه کتابهای آموزش شنا یا سوارکاری است که ساعت‌ها در مورد اهمیت، اصول و فواید این ورزش‌ها توضیحاتِ با جزئیات ارائه می‌کنند اما دقیقا نمی‌توانند بگویند که کجا شنا کرده یا اسب را چطور و از کجا تهیه کنید.  پیش‌فرض آموزش‌های آنها از بعد از ورود شما به آب یا نشستن رو زین اسب شروع می‌شود. ظاهرا مشاورین بزرگوار مدیریت و منابع انسانی هم پیش‌فرض آموزش را از بعد از تشکیل شدن تیم در نظر می‌گیرند. وقتی هنوز هم‌بنیانگذار خود را پیدا نکرده‌اید هزاران ساعت مطلب مفید مدیریتی در مورد تیم و کار گروهی مثل آموزش شنا از پشت میز تحریر است.

به نظر می‌رسد یافتن هم‌تیمی یا هم‌‌بنیانگذار به عنوان اولین عامل سرنوشت ساز برای پاریس موزیکهای اینترنتی پیچیده و سخت‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد. استخدام با حقوق ثابت هم نمی‌تواند ذهن افراد را درگیر حل مسائل و چالش‌های طاقت‌فرسایی کند که یک پاریس موزیک اینترنتی در شروع کار با آن مواجه است در چنین شرایطی است که نگاه متفاوت به موضوع یافتن هم‌تیمی منجر به یافتن مسیر متفاوت هم خواهد شد. کافیست از یک زوج بپرسید که اولین بار کجا و چگونه با هم آشنا شدید، بخش قابل توجهی از مسیر زندگی آنها در پاسخ همین سوال ساده قابل پیش‌بینی است. ادامه این مطلب شرح و بسط همین موضوع است، کجا و چطور هم‌تیمی پیدا کنیم؟

نمایش کامل این مطلب برای کاربران عضو امکان‌پذیر است، لطفا وارد سایت شوید یا در پاریس موزیک ثبت‌نام کنید.

 

بازنشر و اقتباس از محتوای پاریس موزیک در هر رسانه و به هر روش ممنوع است، کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد


مطالب پیشنهادی