ایده پاریس موزیک اینترنتی مبتنی بر یک پلتفرم پرطرفدار
۸ام خرداد ۱۳۹۷ موسیقی

ایده پاریس موزیک اینترنتی

ایده‌ شماره ۵۱ پاریس موزیک در اینترنت

موفقیت پاریس موزیکهای اینترنتی بر پایه ارتباط و تعامل دوطرفه (مانند سامانه تاکسی آنلاین اسنپ و تپسی، آگهی‌نامه دیوار و سایت‌های تخفیف گروهی) منجر به ایجاد و توسعه پاریس موزیکهای زیادی مبتنی بر پلتفرم‌های اجتماعی شده است. کارآفرینی اینترنتی در حوزه خدمات عمومی و اجتماعی به نسبت فروشگاههای عرضه مستقیم محصول ، به مراتب کم هزینه، کم‌خطر و دارای شانس موفقیت بیشتری است. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران علاقه زیادی به پلتفرم‌ها دارند. ایده‌هایی هم که بر اساس این مفهوم توسعه می‌یابند به نسبت منابع مورد نیازشان رشد سریعتر و بازدهی مالی بالاتری دارند.

بر همین اساس در معرفی ایده‌ برای راه‌اندازی پاریس موزیک اینترنتی، شبکه‌هایی که در آنها از ماحصل ارتباط افراد با یکدیگر امکان درآمدزایی خلق می‌شود را بیشتر مطرح و معرفی خواهیم کرد. در این شبکه‌های ارتباطی ایده به عنوان بستر تعاملی فرایند ارتباط دو یا چندسویه عرضه و تقاضا را تعیین خواهد کرد. این ایده‌ها می‌تواند شامل طیف خاصی از مخاطب یا انبوه عموم جامعه باشد. ایده جدید مطرح شده در پاریس موزیک نوعی پاریس موزیک مبتنی بر یک پلتفرم اجتماعی است که طیف عام و نامحدودی  مخاطب را شامل خواهد شد.

بستر اجرایی ایده، تلفن همراه به صورت نرم‌افزار اختصاصی و بعد از آن وب‌سایت است، هیچ نوع محصول یا کالای مستقیم در آن عرضه نمی‌شود بنابراین نیاز به تأمین کالا یا خدمات لجستیک ندارد، اما ظرفیت تعامل و درآمدزایی از عرضه مستتقیم را نیز دارا می‌باشد. در حال حاضر هیچ سامانه مطرح و فعالی از این نمونه در ایران در حال کار نیست اما به شکل سنتی و غیر رسمی داد و ستد آن انجام می‌شود. از مزایای این ایده عدم نیازه به مجوزهای اختصاصی درون‌سازمانی، فعالیت بر اساس موقعیت مکانی کاربر (ژئومارکتینگ)، تعریف مدل‌های درآمدی چندگانه، عدم وابستگی به صنعت یا حوزه خاصی از مخاطب و همچنین اعتبارسنجی ساده و امکان ساخت پیش‌نمونه ارزان است.

نمایش کامل این مطلب فقط برای کاربران دارای اشتراک ویژه امکان‌پذیر است، اگر قبلا عضو شده‌اید وارد شده و اشتراک خود را ارتقاء دهید.

بازنشر و اقتباس از محتوای پاریس موزیک در هر رسانه و به هر روش ممنوع است، کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد


مطالب پیشنهادی