چگونه در آی او اس 10 از دوربین آیفون به عنوان ذره بین استفاده کنید

چگونه در آی او اس 10 از دوربین آیفون به عنوان ذره بین استفاده کنید

چگونه در آی او اس 10 از دوربین آیفون به عنوان ذره بین استفاده کنید

اگر شما هم برخی اوقات احساس می کنید که به ذره بین نیاز دارید یا تمایل به مشاهده ی اجسام ریز دارید یک خبر بسیار خوب و البته جالب برایتان داریم. شما در آی او اس ۱۰ قادر خواهید بود دوربین خود را به یک ذره بین قدرتمند تبدیل کرده و جزئی ترین متون یا اشیاء را مشاهده نمایید. در ادامه مطلب به معرفی کامل تر این قابلیت و روش استفاده از آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برای استفاده از ذره بین نیاز است که ابتدا آن را فعال سازید. بدین منظور به اپلیکیشن Settings و سپس بخش General مراجعه کنید.

آی او اس

بر روی قسمت Accessibility ضربه بزنید.

iOS 10

در این صفحه وارد تنظیمات Magnifier شوید.

iPhone magnifier

ابتدا گزینه Magnifier را فعال کنید و همچنین برای کیفیت و نوردهی بهتر، دکمه Auto-Brightness را نیز فعال نمایید.

بزرگنمایی تصویر در آیفون

هم اکنون ذره بین آی او اس فعال شده و می توانیم به سراغ استفاده از آن برویم.

 

چگونه از ذره بین آیفون استفاده کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت جدید، سه بار بر روی دکمه Home آیفون خود ضربه بزنید. اگر تنها مورد در دسترس همان ذره بین بود، به سرعت باز خواهد شد در غیر اینصورت یک پاپ آپ نمایش داده شده و نیاز است که گزینه Magnifier را انتخاب کنید.

آموزش های آی او اس 10

ذره بین با کمترین حالت بزرگنمایی اجرا می شود. می توانید با حرکت دادن اسلایدر موجود در صفحه از سمت چپ به سمت راست، بزرگنمایی را بیشتر نمایید.

 

اگر در یک اتاق تاریک حضور داشته و قصد استفاده از ذره بین را دارید می توانید از فلش دستگاه استفاده نمایید. نور این چراغ قوه بسیار مناسب بوده و در کنار آن می توانید جهت پرت نشدن حواستان از روی متن موردنظر، حرکت دوربین را نیز قفل نمایید.

فعال کردن ذره بین آیفون

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این قابلیت، عدم نیاز به نگه داشتن دوربین بر روی متن یا شی موردنظر است و قادر خواهید بود بعد از قفل کردن تصویر آن را ضبط نمایید. کافیست بر روی علامت سفید رنگ در وسط صفحه ضربه بزنید.

فعال کردن magnifier آی او اس

شما همچنین می توانید با توجه به نیاز خود از فیلترهای تصویر مختلفی نیز استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که تصاویر شما به همان صورتی که در حال مشاهده هستید ذخیره نخواهند شد اما می توانید جهت حفظ فیلتر از صفحه، اسکرین شات بگیرید.

زوم کردن بسیار زیاد در آیفون

بدین منظور کافیست بر روی علامت فیلتر در سمت راست صفحه ضربه بزنید.

قابلیت های آی او اس 10

یک پنجره فیلترگذاری نمایش داده می شود و در بالای آن می توانید نوع فیلتر موردنظر را از میان گزینه های Yellow/Blue ، Grayscale و Red/Black انتخاب نمایید. شما همچنین می توانید با ضربه زدن بر روی دکمه سمت چپ (Invert Filters) فیلتر یا ترکیب رنگ را به حالت قبلی یا عادی برگردانید.

 

 

 

مطالب مرتبط :

آموزش حذف اکانت گوگل الو

چگونه در آی او اس 10 به جستجوی تصاویر بر اساس یک موضوع خاص بپردازیم

چگونگی تغییر دادن مجوز اپلیکیشن ها در اندروید 6.0 مارشمالو

موارد بیشتر : ترفند

دانلود آهنگ